Rachunek Alior Trader

Platforma Alior Trader to pierwsza w Polsce platforma, oparta na modelu ECN. Za jej pomocą można inwestować na rynku Forex. Wyróżnia się prostotą założenia i prowadzenia oraz brakiem zbędnych kosztów. Alior Trader, a także nowsza wersja, oznaczona dwójką przedstawia indeksy i ceny towarów w czasie rzeczywistym.  

Konto na platformie zakłada się w pełni online. Wystarczy mieć ukończone 18 lat, wypełnić odpowiedni formularz na stronie Aliorbank.pl i autoryzować podane dane przelewem z rachunku bankowego. Konto Alior Trader nie wymaga żadnych konkretnych wpłat – można wpłacić kilka tysięcy, może to być 50 zł. Są możliwe wpłaty zarówno przez internet, jak i w placówkach. Za założenie i prowadzenie konta nie są pobierane opłaty. Nie trzeba też mieć założonego żadnego innego konta ani kupionego produktu Alior. Natomiast prowizja mieści się w stawkach podobnych dla innych rachunków- 0,0040%, od wartości transakcji. Nie są tu ukrywane żadne dodatkowe koszty.

Do swojego rachunku można uzyskać dostęp na kilka sposobów. Najpopularniejsza jest aplikacja desktopowa, pracująca w środowisku Windowsa. Bardzo łatwo skonfigurować ją pod własne potrzeby. Posiada moduł Algo Studio, w którym bardziej zaawansowani mogą pisać roboty do planowania strategii automatycznych i efektywniejszej analizy technicznej w języku C#. Przed jej instalacją warto sprawdzić, czy spełnia się wymagania sprzętowe, a więc procesor minimum 1,5 GHz, 512 RAM lub więcej przy analizie technicznej, 50 Mb miejsca na dysku, zainstalowany .NET Framework.

Oczywiście, można też inwestować przez aplikację na Androida i iOS. W razie niepewności, można pobrać aplikację demo albo zarejestrować się na takim koncie i testować przez przeglądarkę. Rachunek demo jest aktywny przez 30 dni, potem trzeba założyć nowy.

Załóż rachunek inwestycyjny w Aliorbank.plZałóż rachunek inwestycyjny Alior Trader na Aliorbank.pl

 

Razem z rachunkiem dostaje się bez opłat dostęp do serwisu maklerskiego Alior Banku, z tysiącami analiz eksperckich, aktualności, skanery spółek i filmiki edukacyjne dla początkujących. Dla zaawansowanych, interesującą opcją jest trailing stop. W skrócie, polega to na tym, że otwierając dowolną pozycję i ustawiając poziom „stop loss”, można też ustalić, jak ten poziom będzie się automatycznie przesuwał w zależności od zmiany ceny. Wówczas w razie nieoczekiwanie dobrej zmiany, automat sam przesunie „stop loss”, a jeśli wróci ono do poprzedniego poziomu, zrealizuje je bez dodatkowych dyspozycji. Dzięki temu, nawet poświęcając czas na inwestowanie tylko przez kilka minut rano, można wieczorem być pewnym zysku, ponieważ automat zareaguje wewnątrz ustawionych „widełek”. W bieżącej analizie wspiera inwestora możliwość dowolnego ustawiania alarmów.

Dodatkowo, szeroka analiza jest możliwa dzięki możliwości porównania danych na 12 typach wykresów. Jest możliwe nakładanie na siebie wykresów z kilku instrumentów. Na platformie obowiązują zmienne, rynkowe spready, mogą one być ujemne. Alior umożliwia stosowanie rozmaitych strategii inwestorskich, nie ma ograniczenia np. w stosunku do skalpingu. Atrakcyjna dźwignia 1:100 również może przyciągnąć zainteresowanych. Alior udostępnia też podręczniki, opisujące otwieranie i zarządzanie kontem.

Nowe materiały

Artykuły o zbliżonej tematyce