Konto maklerskie Deutsche Banku

Deutsche Bank oferuje swoim klientom bezpłatne konto maklerskie. Założenie takiego rachunku jest bardzo proste, można to zrobić osobiście w dowolnie wybranym Oddziale Deutsche Bank Polska S.A., lub nie wychodząc z domu przez Internet, wypełniając elektroniczny formularz na stronie banku Deutschebank.pl. Po jego wysłaniu pozostaje tylko czekać na kuriera z dokumentami do podpisania. Ostatnim krokiem jest telefoniczne aktywowanie otrzymanych loginów i haseł i można zacząć działać.

Jakie cechy powinien posiadać dobry rachunek maklerski? Przede wszystkim powinien być zawsze dostępny i łatwy w obsłudze, niski koszt jego prowadzenia też zalicza się do podstawowych atutów.

Rachunek maklerski w Deutsche Bank w wielu rankingach wygląda bardzo atrakcyjnie, szczególnie w stosunku do konkurencji. Deutsche Bank zachęca klienta nie tylko brakiem opłat za otwarcie i prowadzenie konta, ale przede wszystkim atrakcyjnie niską prowizją maklerską przez Internet – jedynie 0.19% wartości obrotu. Co jeszcze oferuje nam Deutsche Bank? Stabilną platformę transakcyjną ePromak Plus, stały bezpłatny dostęp do notowań giełdowych (dostępne również w wersji mobilnej), natychmiastowe przelewy pomiędzy prowadzonym w Deutsche Banku kontem maklerskim a powiązanym rachunkiem bankowym, oraz dostęp do licznych analiz i raportów. Atutem pozostaje również dostęp do blisko czterdziestu rynków zagranicznych.

Przelewy wewnątrzbankowe są bezpłatne, przelew do innego banku to koszt rzędu 5 zł. Prowizje od zleceń to 0,19% w przypadku akcji, 0,14% od obrotu obligacjami. W obu przypadkach minimalna wartość transakcji to 1,90zł. Prowizja od obrotu akcjami zagranicznymi wynosi 1% plus opłata kwotowa w zależności od rynku.. Prowizja od obrotu prawami pochodnymi kształtuje się następująco: kontrakty terminowe na indeksy i obligacje skarbowe 8zł, na waluty 0,3zł zaś na akcje 3zł. Przy obrocie opcjami prowizja wynosi 2% od transakcji. Koszt przechowywania papierów wartościowych to 0,003% wartości rynkowej papierów dla rynku polskiego (0,002% jeśli wartość przekracza 2 mln) oraz 0,03% dla rynków zagranicznych (0,06% dla rynków spoza strefy euro).

Załóż rachunek maklerski
w Deutsche Bank

 

Zasilanie konta lub wypłaty z rachunku mogą być dokonywać przez Internet lub telefonicznie, jednak wypłaty gotówkowe mogę być zrealizowanie wyłącznie w siedzibie Biura Maklerskiego w Warszawie przy ulicy Armii Ludowej 26 w wypłaty powyżej kwoty 25 tysięcy złotych muszą być zgłoszone z dwudniowym wyprzedzeniem.

Zlecenia przez Internet przyjmowane są przez całą dobę, przez platformę transakcyjną db Makler. Zlecenia można składać również telefonicznie lub faxem, ale tylko w dni robocze.

Nowe materiały

Artykuły o zbliżonej tematyce