Kariera

Zarządca nieruchomości – opis zawodu

Zarządca nieruchomości jest osobą, która wykonuje zadania powierzone jej przez właściciela nieruchomości. Tak więc obowiązki zarządcy to kompleksowa obsługa czyli między innymi podejmowane decyzje w sprawie zarządzania nieruchomością z jednoczesnym monitorowaniem czynników, które mają wpływ na racjonalne gospodarowanie obiektem. (więcej…)
Kariera

Życiorys zawodowy – jak napisać aby nie przedobrzyć

Życiorys jako dokument ewoluował na przestrzeni lat. Najpierw pisano życiorysy opisujące całe życia kandydata, nie tylko jego profil zawodowy. Współcześnie najpopularniejszą formą dokumentu rekrutacyjnego jest CV (łac. curriculum vitae), zawierające najważniejsze i najkonkretniejsze informacje o kandydacie. (więcej…)

Umiejętności i zainteresowania w CV

Dobre CV jest warunkiem, by zwrócić na siebie uwagę osoby przeglądającej nasz życiorys oraz dostać szansę uczestniczenia w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym. Odpowiednio przygotowana kandydatura,  powinna być dopasowane do stanowiska oraz miejsca aplikacji. Inaczej będzie wyglądało CV osoby rekrutującej się na stanowisko finansowe, a inaczej kandydata na kucharza we włoskiej restauracji. Nie ulega wątpliwości, że najważniejsze jest to co umiemy, czyli umiejętności. Może to mieć większe znaczenie niż nasze wykształcenie! (więcej…)
Kariera

Jak napisać CV po szkole do pierwszej pracy

Osoby młode, po ukończeniu szkoły chcą podjąć pierwszą poważną pracę. Pojawia się wtedy problem z pisaniem CV. Nawet jeśli wcześniej słyszało się już o tym, co w nim zamieścić i jak poprawnie je zrobić, nie zawsze do końca wiadomo, co napisać, nie mając zbyt wiele w kategorii wykształcenie czy doświadczenie. Jesteś w takiej sytuacji? Kilka poniższych porad z pewnością pozwoli Ci na stworzenie skutecznego CV, którym zachęcisz przyszłego pracodawcę. (więcej…)
Kariera

Cele zawodowe – ważna część składowa CV

W gąszczu CV przeglądanych codziennie przez rekruterów nie możemy mieć pewności, że nasza aplikacja znajdzie uznanie i zostanie wyłowiona do dalszego etapu postępowania rekrutacyjnego. Rekruterzy na ogół poświęcają nie więcej niż 7 sekund na przeglądnięcie CV, nic więc dziwnego, że pomimo perfekcyjnie napisanego, oczywiście w naszym mniemaniu tego dokumentu, telefon nie dzwoni często nawet przez kilka miesięcy. (więcej…)