Inwestowanie

Inwestuj i zarabiaj

Opteck – inwestuj w opcje binarne

Opteck to broker binarny funkcjonujący na polskim rynku już kilka lat i jeden z niewielu zasługujących na uwagę. Właścicielem platformy jest firma Centralsport Trading, która zarejestrowana jest na Cyprze. Warto wspomnieć, że posiada ona licencję CySec, co jest niezwykle ważne w przypadku opcji binarnych. Strona została przetłumaczona również na język polski, co znacznie ułatwia inwestowanie. Można skorzystać także z polskiego supportu w razie jakichkolwiek problemów i wątpliwości. Oczywiście Opteck dostępny…
Rachunki maklerskie - inwestycyjne

Rachunek inwestycyjny w Dom Maklerski BDM

Rachunek inwestycyjny w Domu Maklerskim BDM otwierany jest bezpłatnie. Czas, jaki jest potrzebny na jego utworzenie, został ograniczony do minimum, dzięki zastosowaniu prostego w obsłudze formularza (na stronie ). Po otwarciu rachunku inwestycyjnego klient może nim sterować telefonicznie, korzystając z internetu lub odwiedzając punkt obsługi klienta. W ramach usługi klient uzyskuje również bezpłatny wgląd do notowań w czasie rzeczywistym, dzięki czemu może na bieżąco dokonywać transakcji, które realizowane są w…
Rachunki maklerskie - inwestycyjne

Konto maklerskie Deutsche Banku

Deutsche Bank oferuje swoim klientom bezpłatne konto maklerskie. Założenie takiego rachunku jest bardzo proste, można to zrobić osobiście w dowolnie wybranym Oddziale Deutsche Bank Polska , lub nie wychodząc z domu przez Internet, wypełniając elektroniczny formularz na stronie banku Po jego wysłaniu pozostaje tylko czekać na kuriera z dokumentami do podpisania. Ostatnim krokiem jest telefoniczne aktywowanie otrzymanych loginów i haseł i można zacząć działać. (więcej…)
Rachunki maklerskie - inwestycyjne

Rachunek Alior Trader

Platforma Alior Trader to pierwsza w Polsce platforma, oparta na modelu ECN. Za jej pomocą można inwestować na rynku Forex. Wyróżnia się prostotą założenia i prowadzenia oraz brakiem zbędnych kosztów. Alior Trader, a także nowsza wersja, oznaczona dwójką przedstawia indeksy i ceny towarów w czasie rzeczywistym.   (więcej…)
Inwestowanie

Rachunek maklerski jest niezbędny

Rachunek maklerski służy do przechowywania i obracania papierami wartościowymi i innymi dokumentami finansowymi. To elektroniczny zapis uprawniony przez dom lub biuro maklerskie na rzecz klienta, który może być osobą indywidualną lub prawną. (więcej…)
Inwestowanie

Zawód: Rentier

Kim jest rentier ? Nie ma jednego prostego sformułowania, które mogłoby opisać, kim jest rentier. Nie mniej jednak nazwa ta oznacza osobę, która utrzymuje się z dochodów płynących z posiadanych nieruchomości, funduszy, odsetki płynących z papierów wartościowych w tym akcji i obligacji, a także wkładów bankowych. A korzyści, które otrzymuje regularnie w postaci odsetek od obligacji, odsetek od lokat bankowych, dywidendy od posiadanych akcji, a także czynszów za wynajem mieszkań,…
Inwestowanie

Czym są obligacje korporacyjne

Obligacje korporacyjne są to dłużne papiery wartościowe wyemitowane przez przedsiębiorstwa w oparciu o ustawę o obligacjach. Emisja obligacji pozwala firmie na zorganizowanie środków pod dalsze inwestycje. Obligacje korporacyjne są jedną z wielu możliwości jakie oferuje rynek na inwestowanie naszych oszczędności. (więcej…)
Inwestowanie

Kontrakty terminowe WIG20

Kontraktem terminowym wig20 nazywamy ten rodzaj umowy, gdzie strona kupująca zobowiązuje się do nabycia jakiegoś towaru lub skorzystania z proponowanej usługi. Towar oraz usługę w wielu dokumentach nazywa się instrumentami bazowymi. Strona odpowiadająca z kolei za sprzedaż ma za zadanie dostarczyć lub wykonać usługę ze pomocą instrumentu na możliwie najwyższym poziomie. (więcej…)
Inwestowanie

Inwestycja w złoto – jakie są możliwości

Dla osób fizycznych złoto jest niejako przedmiotem ubezpieczenia, dla państw podstawą wymiany międzynarodowej oraz miernikiem stopnia bogactwa. Wywiera ono znaczny wpływ na światowe rynki finansowe i nie zanosi się w tej materii na zmiany. Na świece funkcjonuje w tej chwili kilkadziesiąt rynków, na których można handlować złotem. Najbardziej znaczące mieszczą się w Londynie, Nowym Jorku, Zurychu i Hongkongu. Czynnikiem wywierającym największy wpływ na cenę złota jest jego podaż (wydobycie) oraz…
Inwestowanie

Jak i gdzie inwestować w waluty

Handel walutami to jeden ze sposobów na biznes i inwestowanie. Można je zakupić w banku lub kantorze - stacjonarnym lub internetowym. Wymaga jednak nieco cierpliwości, gdyż trzeba poczekać, aż kurs wzrośnie na tyle, że sprzedaż będzie opłacalna. Więksi inwestorzy decydują się więc na inwestycje na foreksie. (więcej…)